MİHALİÇ KELLE PEYNİRİ (+-20 Gr)
MİHALİÇ KELLE PEYNİRİ (+-20 Gr)
MİHALİÇ KELLE PEYNİRİ (+-20 Gr)
MİHALİÇ KELLE PEYNİRİ (+-20 Gr)

MİHALİÇ KELLE PEYNİRİ

0,00
Fiyat : ₺120,00(KDV Dahil)

Koyun sütü + İnek sütünden üretilmiştir.

:

Mihaliç Bursa-Karacabey'in eski adıdır. Her ne kadar isminin kaynağı Bursa olsa da; Balıkesir ile ünlenmiştir. 

Genellikle tam yağlı koyun sütü ile yapılmaktadır. Koyun sütünün yetersiz kaldığı durumlarda inek sütünden de faydalanılır.

Kullanım Alanları

Yıllanmış Mihaliç peynirinin kullanım alanları ve lezzeti sanıldığından da zengindir. Meze olarak kullanımı tavsiye edilir, sofraları şenlendirir. Yedikten 20-30 dakika sonrasında bile ağızda çok hoş bi tat bırakır. Lezzet tutkunları için vazgeçilmez bir tattır. Tavaya hiçbir ek malzeme koymanıza gerek kalmadan kızartabilirsiniz ya da tavaya az miktarda su koyarak da pişirilebilir. Sulu pişirildiğinde yumuşak bir form alır, susuz pişirildiğinde daha gevrek kalır.

Tuz oranı normal seviyede olmakla birlikte, arzu edilirse, tüketilmeden önce ılık suda 5-6 saat bekletilerek tuz oranının azaltılabilir. %45 oranında yağ içeren Mihaliç Peyniri salatalara da çok yakışan bir peynirdir. Üstüne rendelenerek yendi mi tadına doyum olmaz. Mihaliç Peynirinin az tuzlusu pane olarak, çok tuzlusu ızgara olarak tüketilebilir. Lezzet kalitesi yüksek bir peynirdir. Karpuzla birlikte tüketilmesi tavsiye edilir. Yöresel ürünler tüketmeyi seven ve yeni tatlar denemekten hoşlanan insanlar için farklı bir deneyim olacaktır. Peynir kültürünüze bir yenisini eklemek ve güzel bir lezzete tanık olmak istiyorsanız, mutlaka tercih etmelisiniz.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR