KETEN TOHUMU YAĞI 250 ML
KETEN TOHUMU YAĞI 250 ML
KETEN TOHUMU YAĞI 250 ML

KETEN TOHUMU YAĞI

0,00
Fiyat : ₺350,00(KDV Dahil)

NET: 250 ML

:

Doğanın mucizevi bitkilerinden olan keten bitkisinden elde edilen keten tohumu yağ olarak da üretilir. Engin bir besin içeriğine sahip olan keten tohumu yağı düzenli kullanıldığı zaman vücudu dinç tutar ve birçok hastalığa şifa olur. Cilt üzerinde de tedavi edici bir özelliği olan keten tohumu yağı nasıl kullanılır, ne işe yarar? 

Bitkisel yağ çeşitlerinde en faydalı bileşenlere sahip olan keten tohumu yağı omega 3 bakımından çok zengindir. Presleme yöntemi ile elde edilen bu yağların lif oranı da yüksektir ve insan vücuduna katkı sağlayan B12, K ve E vitaminlerine sahiptir. Bu yazımızda keten tohumu yağı hakkında tüm detayları sizler için hazırladık.

KETEN TOHUMU YAĞI NASIL KULLANILIR?

Keten tohumu yağı yemeklerde gönül rahatlığı ile kullanılabilir. Burada keten tohumu yağını bir kızartma malzemesi olarak kullanmamaya dikkat etmelisiniz. Bunun dışında mezelerinize, salatalarınıza, yulaf ve yoğurdun içine ekleyerek keyifle tüketebilirsiniz. Keten yağının kullanıldığı bir diğer alan ise cilt sağlığıdır. Küçük damlalar halinde keten tohumu yağını cildinize sürerek masaj yapabilirsiniz. Ayrıca saç derisi için de keten tohumu yağını kullanabilirsiniz.

 

KETEN TOHUMU NASIL TÜKETİLİR?

Keten tohumunu çiğ olarak tüketmemekte fayda vardır. Çiğ ya da olgunlaşmamış keten tohumları toksin içerebilir. Pişireceğiniz yemeklere keten tohumu katmayın. Bunun yerine, keten tohumlarını kahvaltılık gevreklere koyarak, yoğurta karıştırarak, smoothie veya salatanıza katarak tüketebilirsiniz

KETEN TOHUMU YAĞININ FAYDALARI

  • Kanser riskinin azaltıcı etkisi vardır. Özellikle meme kanseri sırasında tümörü küçültebilir.
  • Lif oranı yüksek olduğu için tokluk sağlar. Diyet yapanlar için kullanımı önerilir.
  • Diyabet hastalarında şekeri dengeler.
  • Kolesterolü düşürür.
  • Cilde iyi gelir.
  • Saçları nemlendirir ve hızlı uzamasını sağlar.
  • Safra kesesi taşı ve basura iyi gelir.
  • Göz kuruluğunu düzenler.
  • Gebelik sonrası ortaya çıkan çatlakları iyileştirir.

 

 

KETEN TOHUMU YAĞI CİLDE SÜRÜLÜR MÜ?

Keten tohumu yağı cilt sağlığı için evde uygulayacağınız bitkisel tedavi yöntemlerinden biridir. Keten tohumu yağı cilde faydaları saymakla bitmeyeceği gibi sedef, egzema ve kaşıntı gibi günlük hayatı olumsuz etkileyen cilt hastalıklarına da iyi gelir. Bunun yanı sıra sivilce ve akne oluşumu engeller, cilt lekelerinin iyileşmesini sağlar. Keten tohumu yağının cilt üzerinde kullanımı için birkaç damla yağı ister pamuk yardımı ile ister elinizde masaj yaparak sürebilirsiniz.

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR